fbpx
saint-kitts-and-nevis

SAİNT KİTTS & NEVİS

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı

BAŞKENT

Basseterre

ZAMAN DİLİMİ

(UTC-04:00)

YÜZÖLÇÜMÜ

261 km2

KONUŞULAN DİLLER

İngilizce (resmi), Fransız lehçesi

EN YAKIN ÜLKELER

Porto Riko, Dominik, St. , Grenada

KONUM

Karayipler, Karayip Denizi ile Kuzey Atlantik Okyanusu arasındaki adalar

NÜFUSU

73,499

PARA BİRİMİ

Dopu Karayipler Doları (XCD), Amerikan Doları’na bağlı

VİZESİZ ÜLKELER

130 Vizesiz Ülke

St Kitts & Nevis, nefes kesen doğal güzellikleri, sıcak gökyüzü ve beyaz kumsallarıyla Karayipler’in en çarpıcı bölgelerinden biridir … ve sadece birkaç ay gibi kısa bir sürede, her sabah güne gözlerinizi orada açıyor olabilirsiniz

Neden ST Kitts & Nevis’de Yatırım?

İki adalı bu güzel ülke, tropikal havası, berrak mavi suları ve hareketli bir ticaret ve turizm ekonomisi ile adeta kutsanmış durumdadır. Ada, Avrupa’ya ve ABD’ye direkt uçuşlarla bağlanmaktadır. Adanın vatandaşları ile sakinleri çifte vatandaşlık ve vergisiz uluslararası gelir gibi avantajlardan yararlanmaktadırlar.

Yasal Zemin

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Birimi (YYVB), Saint Kitts ve Nevis Federasyonu’ndaki Yatırım Yoluyla Vatandaşlık ile ilgili tüm konuları idare eden devlet makamıdır. Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı 1984 yılında kurulmuştur ve bu program dünyada türünün en uzun süredir kurulu olan programıdır. Bu program kendisini, sıkı sıkıya uyguladığı yatırım şartları ve titiz bir durum tespit prosedürü ile diğer birçok benzer programdan ayırmıştır. St. Kitts ve Nevis hükümeti, federasyonun gelişimine önemli katkıda bulunmak isteyen seçkin karakterli yatırımcıları cezbetmek için bu programı kullanmaktadır. Bu yatırımcılara kanunun ve ilgili yönetmeliklerin sıkı kuralları dahilinde vatandaşlık ve pasaport için başvuru fırsatı verilir.

St. Kitts Vatandaşlığı İçin Uygunluk ve Koşullar

Program, başvuranların karşılaması gereken çeşitli koşullar karşılığında birçok avantaj sunmaktadır. Antigua ve Barbuda vatandaşlığına hak kazanmak için, başvuru sahipleri aşağıdaki kriterlere ek olarak aşağıda Yatırım Seçenekleri bölümünde belirtilen yatırım gerekliliklerinden birini yerine getirmelidirler:

 • Seçkin bir karaktere sahip olmak;
 • Sabıka kaydı olmamak;
 • Mükemmel sıhhatte olmak;
 • Yüksek gelir sahibi olmak;
 • Hükümet tarafından onaylanan bir gayrimenkul geliştirme programına yatırım yapmak veya Şeker Endüstrisini Çeşitlendirme Vakfı’na maddi yardımda bulunmak.

St. Kitts Yatırım Seçenekleri

Gayrimenkul Yatırımı

Hükümet tarafından onaylanmış bir gayrimenkul geliştirme hissesine yatırım yapılarak satın alınan mülkün değerinin en az 400,000 ABD Doları’na eşit olması gerekmektedir. Yatırımın süresi minimum 5 yıl olmalıdır ve bu gayrimenkul 5 yıl içinde tekrar satılabilir. Yatırımcıların ayrıca ek vergiler ve ücretler ödemesi gerekebilir. Vatandaşlık için kalifiye olan yatırımlar sadece onaylanmış bir imar firmasından alınan villalar ve kat mülkiyetleridir.

Şeker Endüstrisini Çeşitlendirme Vakfı’na (SIDF) karşılıksız bağış

Aşağıda belirtilen yatırım meblağları, durum tespit masrafları hariç, tüm idari ücretleri içerir. 18 yaşından büyük ancak 25 yaşından küçük evli olmayan tabî çocuklar da, hükümete 50,000 ABD doları tutarında ek bir ücret ödemesi durmunda, aynı başvuruya dahil edilebilirler.

Bağışla ilgili aşağıdaki şartlar yerine getirilmelidir:

 • 250,000 ABD Doları: Tek aday;
 • 300,000 ABD Doları: Maksimum 3 tabîsi olan aile (eş + 18 yaş altında iki çocuk);
 • 350,000 ABD Doları: Maksimum 5 tabîsi olan aile (eş + 18 yaş altında dört çocuk);
 • 450,000 ABD Doları: Maksimum 7 tabîsi olan aile (eş + 18 yaş altında altı çocuk);

Ek Yatırım

 • US$ 50,000: Yukarıdaki 7 tabî dışındaki ek kişiler;
 • US$ 50,000: 25 yaşından küçük 18 yaşından büyük evlenmemiş tabî çocuk olması durumunda,

Not: Ek 50,000 ABD Doları’nın devlete ödenmesi durumunda, bu kişiler de aynı başvuruya eklenebilir.

Başvuru Ücretleri

 • 7,500 ABD Doları: Başvuru sahibinin Durum Tespiti Ve Işlem Ücreti olarak
 • 4,000 ABD Doları: 16 yaş üzerindeki her tabî için durum tespiti, özgeçmiş kontrolleri ve işlem ücretleri olarak.
 • 50,000 ABD Doları: Başvuru sahibi iç
 • 25,000 ABD Doları: Başvuru sahibinin eşi için
 • 25,000 ABD Doları: Başvuru sahibinin 18 yaş altındaki her çocuğu için
 • 50,000 ABD Doları: Başvuru sahibinin, eşi dışında, şartlara uyan 18 yaş üstündeki her tabîsi için
 • 18-25 yaş arası çocukların tam zamanlı bir eğitim kurumunda kayıtlı ve geçimlerinin tamamen ebeveynleri tarafından sağlanıyor olması gerekmekte

Bu ücretlere ek olarak, gayrimenkul satın alanların ayrıyeten satınalma masrafının %4-5’ine denk gelen (zorunlu sigorta fon aidatı ve aktarım ücretleri gibi) satınalma masrafları çıkabileceğinin farkında olmaları gerekmektedir

Yukarıda SIDF bölümünde belirtilen tutarlar, durum tespit ve özgeçmiş kontrol ücreti dışındaki, tüm yatırım meblağını ve başvuru sahibi ile onun tabîleri için geçerli olan başvuru ücretlerini içermektedir.*Başvuru sahibinin eşi hariç olmak üzere, 18 yaşın üzerindeki tabîler adına hükümete 50,000 Amerikan Doları değerinde bir ek ücret ödenmesi gerekmektedir.Her bir Kayıt Sertifikası için ücret 47 ABD Doları’dır.

Tüm başvuru ücretleri Dominik hükümetince tahsil edilir ve değişikliğe tabidir. Bu ücretler, başvuranların sayısına ve sürecin güçlüğüne bağlıdır. Herhangi bir sorunuz varsa veya daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Aile Üyeleri

St Kitts ve Nevis kişilerin çifte vatandaşlığa sahip olmalarını imkan tanır ve bu vatandaşlık eş, tabî çocuklar ve tabî ebeveynler gibi aile üyelerine de genişletilebilir. Çocuklar ve genç yetişkinler, tercih ettikleri en iyi okullara ve üniversitelere, ve bazı durumlarda hibelere, erişim elde edebilirler.

Önemli: Bu belgedeki içerikler sadece genel bilgi vermek için yazılmıştır ve yasal veya profesyonel tavsiye saplama amacı yoktur. Bu belgedeki bilgilere güvenmenin neticesinde oluşabilecek kayıplar veya zararlar konusunda doğrudan veya dolaylı bir sorumluluk kabul etmiyoruz. Harekete geçmeden önce burada belirtilen ifadeleri teyit ettirmeleri okuyuculara önerilir; özel durumlarınız için uzman tavsiyeleri gerekebilir. Uygun olduğunuzda bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin. © TELİF HAKKI BİLDİRİMİ: Tamamının veya bir bölümünün yeniden üretimi, AbroadBiz önceden yazılı izni olması haricinde kesinlikle yasaktır.

©2021 AbroadBiz, All right and copyright reserved by AbroadBiz  https://www.abroadbiz.com

Log in with your credentials

Forgot your details?