fbpx

KANADA

Kanada Göçmenlik | Quebec Yatırımcı Programı

BAŞKENT

Ottawa

ZAMAN DİLİMİ

Doğu ABD ve Kanada Zaman Dilimi (UTC-05:00)

YÜZÖLÇÜMÜ

9,984,670 km2

KONUŞULAN DİLLER

İngilizce, Fransızca, diğer

EN YAKIN ÜLKELER

ABD, Grönland, Saint Pierre, Meksika

KONUM

Kuzey Amerika

NÜFUSU

34,834,841

PARA BİRİMİ

Kanada Doları (CAD)

VİZESİZ ÜLKELER

Vizesiz Ziyaret Edilebilen 153 Ülke

Neden Kanada Göçmenlik Ve Kanada Vatandaşlığı?

Yaşam kalitesi, eğitim, sağlık hizmetleri, insan hakları, hükümet şeffaflığı ve ekonomik özgürlükler bakımından dünyanın en iyi ülkelerinden birini mi arıyorsunuz? O halde Kanada göçmenlik ve Kanada vatandaşlığı sizin için çok uygun. Kanada göçmenlik sadece bu kategorilerde Dünya’nın en iyilerinden biri değil, ayrıca toplum, tarih ve doğa bakımından da zengin ve çeşitlidir. Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA) sayesinde Kanada göçmenlik ABD ve Meksika’ya ayrıcalıklı ulaşım imkanı sağlıyor. Kanada göçmenlik imkanı, aynı zamanda pek çok kişi için yatırım haritasını şekillendirir ve yatırım yoluyla göçmenlik hakkı kazanmak isteyen yatırımcılar için en popüler ülkelerden biridir.

Kanada Göçmenlik ve Kanada Vatandaşlığı

Kanada göçmenlik için şu an için iki yatırım programı bulunuyor. Bunlar:

 1. Federal Kanada Göçmenlik Yatırımcı Programı (şu anda kapalı)
 2. Quebec Kanada Göçmenlik Yatırımcı Programı

Federal Kanada Göçmenlik Yatırım Programı, Bakanlığın talimatnamelerinde belirlediği yıllık başvuru üst sınırına ulaştıktan kısa bir süre sonra kapandı. Ancak, Quebec Kanada Göçmenlik Yatırımcı Programı yeni başvurulara hala açık.

Hem Federal Program hem Quebec Programı için kabul süreci birbirine benziyor. Ancak, Quebec Programı’nda yatırımcının sağlık ve güvenlik taramalarından önce Quebec Seçilim Sertifikası alması gerekiyor. Kanada göçmenlik için yasal olarak kabul edilenler Kanada’nın 10 şehrinde ve 3 bölgesinde diledikleri gibi yaşama, okuma, çalışma ve seyahat etme hakkına sahiptir. Ancak, Quebec Kanada Göçmenlik Yatırımcı Programı’na başvuran kişinin Quebec eyaletinde yaşamaya niyeti olmalıdır.

AbroadBiz size ve ailenize Kanada Göçmenlik Yatırımcı Programı ile Kanada’ya göç edebilmeniz için yardım etmek amacıyla kapsamlı bir servis sunuyor.

Quebec Yatırımcı Programı Uygunluk ve Koşullar| Kanada Göçmenlik

Bu programa hak kazanabilmek için:

 1. Yalnız veya eşiyle birlikte, net en az 1,600,000 Kanada Doları legal yollarla elde edilmiş ve başvuru tarihinden önceki 6 ayda bağış yoluyla elde edilmemiş varlığa sahip olmak,
 2. Yasal bir çiftlik, ticaret, endüstri işinde veya yatırımcı hariç personelin en az iki tam zamanlı işe eşit bir işe denk olduğu yasal profesyonel bir işte veya uluslararası ajanslarda veya hükümette veya hükümetin departmanlarında ve acentalarında yönetim tecrübesine sahip olmak
 3. Biz yönetim tecrübesini, başvurudan önceki 5 yılda en az 2 yıl planlama, yönetim, finansal kaynakların / insan kaynaklarının / materyal kaynakların yönetimini otoritesi altında bulundurmak olarak tanımlıyoruz. Çıraklık, eğitim veya uzmanlaşma süreci yönetim tecrübesi olarak sayılmıyor.
 4. Quebec eyaletinde ikamet etmeye niyetli olmak ve yatırımcı programına katılmak üzere yetkilendirilmiş bir finansal kurum (broker veya tröst şirketi) aracılığıyla yatırım yapmak üzere anlaşma imzalamak.
 5. Quebec Yatırım Programı’na kabul edildikten sonra yatırım yapmak için iki seçenek vardır:
 6. Yatırım Seçeneği: 800.000 $ Kanada Dolarını 5 yıllığına %0 faizle yatırmak. (şu an için kota bulunmuyor)veya
 7. B. Walk-Away Finansman Seçeneği: Finansal aracıya bu 5 yıllık kredi için peşinen 240.000 $ Kanada Doları pay ödemek. Finansal aracı müşterinin yerine 800.000 Kanada Doları yatırım yapacaktır.
 8. Başvurunuzun değerlendirmesi sırasında ayrıca yaşınız, kişiliğiniz, profesyonel eğitim durumunuz ve dil yetenekleriniz de dikkate alınacaktır.

Kanada Göçmenlik ve Kanada Vatandaşlığı için Yararlı Bilgiler

 1. Fransızca bilgisinin intermediate ile advanced arasında olduğunu standardize edilmiş bir test ile kanıtlayabilen adaylar için hızlı yollu başvuru: Quebec etabı için 1-6 ay arası, Fransızca konuşamayan adaylar için +-12 ay
 2. Önceden Kanada göçmenlik ve Kanada vatandaşlığı için federal süreç çok uzundu (5 yıl) çünkü Ankara’daki Kanada elçiliğinde değerlendiriliyordu. Son zamanlarda dosyalar Paris’e taşındı ve süreç 3-4 yıla düştü. Federal tarafından sürecin uzunluğuyla ilgili net bir söz verilemez çünkü kişilerin geçmişlerinin sorgulanma süresi, sağlık durumu vb özelliklerine bağlı olarak kişiden kişiye değişir.
 3. Yatırım anlaşması Quebec Selection sertifikası almak için sunulması gereken belgelerden biridir.
  Walk-Away Finansman seçeneği ile Kanada göçmenlik almak isteyen adaylar 5 senelik yatırım periodunun sonunda geriye hiç para alamayacak.
 4. Kanada Göçmenlik için Walk-Away Finansman seçeneğini seçerseniz dosyanız sunulmadan önce 20.000 Kanada Doları kota ücreti ödeyeceksiniz ve bu parayı geri alamayacaksınız. Kanada göçmenlik için Quebec tarafından kabul edilirseniz 220.000 Kanada Doları’nı kabul edildikten sonraki 110 gün içinde transfer etmelisiniz.
 5. 800.000 Kanada Dolarının 5 yıllığına yatırımı Quebec hükümeti tarafından garanti altına alınmıştır. Başvuran için pasif bir yatırımdır. Başvuranın yatırımından elde edilen kazanç genellikle iki Quebec iş yardım programını finanse etmek için kullanılır, Göçmen Yatırımcı Programı, Göçmenler ve Görünür Azınlıklar için İstihdam Entegrasyonu Programı.
 6. 5 yıllık dönemin sonunda, broker veya tröst şirketi 800.000 Kanada Dolarını faizsiz olarak geri ödeyecek. Ancak, eğer başvuran yatırım için finansmanı garanti altına aldıysa miktar değişebilir.

Önemli: Bu belgedeki içerikler sadece genel bilgi vermek için yazılmıştır ve yasal veya profesyonel tavsiye saplama amacı yoktur. Bu belgedeki bilgilere güvenmenin neticesinde oluşabilecek kayıplar veya zararlar konusunda doğrudan veya dolaylı bir sorumluluk kabul etmiyoruz. Harekete geçmeden önce burada belirtilen ifadeleri teyit ettirmeleri okuyuculara önerilir; özel durumlarınız için uzman tavsiyeleri gerekebilir. Uygun olduğunuzda bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin. © TELİF HAKKI BİLDİRİMİ: Tamamının veya bir bölümünün yeniden üretimi, ABROADBİZ önceden yazılı izni olması haricinde kesinlikle yasaktır.

Bize Ulaşın

+90 212 963 05 52
Size en kısa zamanda geri dönuş yapıcağız

©2018 AbroadBiz Bütün Haklar ve İçerekler AbroadBiz Aittir

Compare

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?