AbroadBiz Hizmetleri

Oturma İzni ve Göçmenlik

AbroadBiz, müşterilerimizin yatırımcı vizesi, girişimci vizesi, kurumsal tehcir vizesi, ve çalışan vizesi dahil bir oturma vizesi güvenceye almasına yardımcı olur.

Farklı tür AB vizeleri

Schengen vizesi (Turist visesi)

Schengen bölgesi 26 üye devleti içerir (Avrupa Birliğinden 22 ülke ve EFTA’dan 4 kısım). Schengen bölgesi Avrupa’daki ülkelerin çoğunu kapsar, Schengen vizesi, sahiplerine ülkeler arası sınır kontrolü olmadan seyahat etme olanağı sağlar. Schengen bölgesinin dışındaki ülkelerin vatandaşları atanmış Elçilik/Konsolosluk veya menşe ülkesinde başka yetkili makamda Schengen Vizesine başvurabilir. Eğer Schengen alanı içerisindeki birden fazla ülkeye seyahat edilecekse, en çok kalacağınız ülkenin konsolosluğuna vizeye başvurmanızı tavsiye ederiz. İki tür Schengen vizesi vardır:

 1. Tek Tip Schengen Vizesi (USV)
 2. Sınırlı Bölgesel Geçerliliği Olan (LTV)

En yaygın Schengen vize türü bir bireye Schengen bölgesinde en fazla 90 günlük bir süre boyunca oturabilme ve geçiş yapabilme olanağı sağlar.

Altın yatırımcı vizeleri

AB’de İspanya, Portekiz, Yunanistan, Malta, Letonya, İrlanda, İngiltere ve Kıbrıs’ın da dahil olduğu çeşitli ülkeler Avrupa’ya göç etmeyi isteyen varlıklı yabancılara altın yatırımcı vize planı sunar. Bir altın vize almak için kriterler her ülkede değişir. Genelde, 5 yıllık bir zaman dilimi kadar verilen vizeyi elde etmek için başvuran kimse gayrimenkule, şirketlere veya devlet tahvillerine €250,000’dan fazla miktarda yatırım yapmalıdır, bu süre uzatılabilir.

Çalışma Vizeleri

AB vatandaşı olmayan ve AB ükelerinde çalışmak ve ikamet etmek isteyen bireyler ülkeye özel iş ve oturma izinlerine başvurmalıdır. İhtiyaçlarına ve niteliklerine en iyi uyan izin türü bakımından Müşterilimize rehberlik etmekten memnun olacaktır. ‘Serbest çalışan işçi’ olarak başvursanız veya şirketinizde yabancıları ‘çalışan işçi’ olarak işe alsanız dahi, bu izinler için başvuruyu hazırlamada da sizi yönlendireceğiz.

Bir şirket açma ve AB vizesi almaya başlamanın adımları

AbroadBiz, müşterilerimize AB’de şirketlerini kurmada, şirket için banka hesabı açmada ve onların ve/veya yabancı çalışanları adına oturma izni almada yönlendirmekten memnun olacaktır.

Angajman esnasında, vize başvurusu için destekleyici tüm belgeleri hazırlayacağız, müşterimizin AB’de öngörülen faaliyetlerini detaylandıran geniş kapsamlı iş planı ve AB’ye göçmenlik için ikna edici sebeplerin özeti de dahil.

Bu gibi Avrupa Birliği angajmanı aşağıda özetlenen adımlar ile tamamlanır. Müşterimiz onları tamamlamak için seyahat etmek zorunda değildir.

 

 1. Müşterimiz bizim anlaşma mektubumuzu imzalar, angajmana uygulanabilir ücretleri kararlaştırır ve proje için gerekli özen belgelerinin tümünü bize temin eder;
 2. Müşterilerimiz ve AbroadBiz şirketin kurumsal yapısı ve hangi girişimci vizesine başvuracağı üzerinde anlaşmaya varırlar. Bizim Firmamız derhal şirketin ismini sicile geçirir ve Müşterimize kapsamlı bir iş planı ve detaylı bir proje planı temin eder. Projenin tamamlanmasına yönelik her adımı haftadan haftaya detaylıca açıklar, bu belge bizim ekibimizin Müşterimizin işini nasıl yöneteceğimiz konusunda tamamen şeffaf olması için hazırlanır;
 3. Bizim firmamız sonradan Müşterimize AB’de tercih ettikleri bir ülkede kayıt için bir adres temin eder ve eğer gerekirse, Müşterilerimiz vizelerini temin edene kadar atanmış olan ikamet eden yönetici için temsilci hizmetleri de temine edecektir. Eğer gerekirse, Müşterilerimize sanal ofis hizmetleri de temin edebiliriz;
 4. AbroadBiz daha sonra Şirketi ilgili yetkili tescil makamına kayıt ettirir ve şirketi vergi için kaydeder. Eğer müşterimiz tarafından talep edilirse, şirketi aynı zamanda AB KDV’sine de kayıt ettiririz;
 5. AbroadBiz sonrasında Müşterimiz tarafından tercih edilen bankada şirket hesabı açar;
 6. Vize onayı olasılığını eniyilemek için, müşterimiz başvurmayı beklediği vize için gerekli olan minimum sermaye tutarını katar. Bu tutar her ülke için değişiktir.
 7. AbroadBiz, müşterimize tam, yüksek kalite girişimci vizesi hazırlamak için yardım eder ve onun adına ilgili göçmenlik makamına sunar. Eğer gerekirse, biz aynı zamanda yükümlü başvuran kimseler için müşterimizin adına aile birleşimine de başvuruyoruz. (Eş ve çocuk)
 8. Vize başvurusunun devlet teftişi esnasında, AbroadBiz müşterimize AB’ye tekrar yerleşmekte yardımcı olmaktan memnun olacaktır.
 9. Müşterimiz girişimci vizesini alır ve AB’ye tekrar yerleşir. Eğer gerekirse, AbroadBiz şirketin kurumsal yapısını müşterimize geçici yerleşik yönetici hizmetleri sağlayan temsilciyi çıkarmak için değiştirir. Eğer gerekirse, AbroadBiz AB vatandaşı olmayan çalışanları için çalışma iznine başvurmada da yardım eder.
 10. AbroadBiz, iş esnasında firmamızın sağladığı hizmetlerin kalitesini değerlendirmek için müşterimize tam şirket araç gereci, açılmamış banka hesabı mektupları ve bir müşteri geribildirim anketi gönderir.

©2018 AbroadBiz Bütün Haklar ve İçerekler AbroadBiz Aittir

Compare

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?